Menu

Bitcoin Cash (BCH)

Pojawienie się BCH odbiło się szerokim echem w środowisku internetowym – waluta ma swoich zwolenników, ale także zdecydowanych przeciwników. Czym jest Bitcoin Cash i czym różni się od swojego imiennika? I dlaczego jest jedną z kilku najbardziej pożądanych kryptowalut na świecie?


Bitcoin Cash – waluta po rozłamie

BCH powstał w sierpniu 2017 roku jako wynik rozłamu łańcucha Bitcoina (hard fork). Doszło do niego ze względu na brak porozumienia między wydobywcami w kwestii dalszego rozwoju jednostki płatniczej. Pomysły były na tyle rozbieżne, że doszło do założenia otwartoźródłowej waluty korzystającej blockchain, działającej na postawie tych samych mechanizmów co imiennik, ale korzystającej ze znacznie większych bloków. To natomiast sprawiło, że przesyłanie danych stało się skuteczniejsze, a dalszy rozrost jak najbardziej możliwy.

Bitcoin Cash to nie tylko dobrze rozwijająca się kryptowaluta, ale jednocześnie sieć płatnicza. Korzystający z niej mogą liczyć na większą liczbę i szybkość transakcji w ramach bloku, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów samej transakcji. Pozostaje przy tym w pełni niezależna i zdecentralizowana, podobnie jak inne kryptowaluty. Dzięki rozłamowi w 2018 roku BCH stała się jednostką dysponującą największym rozmiarem pojedynczego bloku transakcyjnego.

Ze względu na dużą popularność BCH jest dziś obecne na ponad stu giełdach kryptowalut. Stanowi doskonałą alternatywę dla użytkowników, którym zależy na przeprowadzaniu szybkich i tanich transakcji w Internecie. Warto pamiętać przy tym, że BCH i BTC to dwie różne jednostki.

Aktualne wykresy kryptowalut – Bitcoin Cash

Jeśli interesuje Cię, jak wyglądają aktualne kursy kryptowaluty Bitcoin Cash lub jesteś ciekawy, w jaki sposób wartość jednostki rozwijała się w ciągu kilku ostatnich dni, miesięcy czy lat – sprawdź nasze najnowsze wykresy. Dzięki temu zdobędziesz cenne informacje, które podpowiedzą Ci, jakie decyzje podjąć i w co inwestować. Na Forex.pl znajdziesz wyłącznie najświeższe dane z branży!