Menu

Kursy krypowalut

Rynek walut cyfrowych rozwija się niezwykle szybko. Bitcoin nie jest już jedyną popularną kryptowalutą, jaką posługują się inwestorzy. Obecnie mamy do czynienia z szeregiem innych jednostek, które zdobywają wirtualne światowe rynki. Dla ich usystematyzowania oraz łatwego kontrolowania aktualnego kursu powstają specjalne, stale weryfikowane wykresy, uwzględniające zmiany zachodzące w czasie rzeczywistym.

Co to są kryptowaluty?

Są to umowne jednostki waluty cyfrowej używanej w rozproszonym systemie księgowym opartym na kryptografii, przeznaczone do prowadzenia czynności inwestycyjnych. Ich wydawanie nie jest kontrolowane przez banki centralne, są zatem od nich zupełnie niezależne, a proces wytwarzania tym samym pozbawiony zostaje pośrednictwa. Wartość kursu opiera się wyłącznie na podaży oraz popycie, swoim charakterem przypominając nieco rynek metali szlachetnych. Każda jednostka posiada unikalny kod, którego nie sposób skopiować.

W przeciwieństwie do klasycznych jednostek płatniczych, kursy kryptowaluty zmieniają się o każdej porze i każdego dnia. Dlatego tak istotne dla inwestycji jest to, aby na bieżąco śledzić wszelkie modyfikacje. Dla naszych klientów przygotowaliśmy szczegółowe wykresy zmieniające się w czasie rzeczywistym oraz pozwalające na obserwację zachowania jednostek cyfrowych na podstawie danych historycznych.

Wykresy kryptowalut

Na naszej stronie otrzymujesz dostęp do stale aktualizowanych wykresów kursów wszystkich najważniejszych kryptowalut. Dzięki nim dowiesz się, jak na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy przedstawiał się ich kurs, a jednocześnie z wyprzedzeniem podejmiesz planowane dowolne kroki inwestycyjne.

Sprawdź, jak prezentuję się wartości takich jednostek, jak m.in. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP czy Litecoin (LTC), a także pozostałych używanych powszechnie jednostek cyfrowych. Poniżej znajdziesz aktualne notowania oraz szczegółowe wykresy kryptowalut w czasie rzeczywistym: