Menu

Binance Coin (BNB)

Bitcoin należy do aktywów kryptograficznych, stanowiących cyfrowy token, który można wymieniać elektronicznie. Bitcoiny nie są emitowane ani kontrolowane przez oficjalny organ lub organizację. Generowane są przez sieć komputerową, przy użyciu złożonych formuł matematycznych.

Jak powstało Binance Coin?

BNB Chain stanowi największy blockchain na świecie, można liczyć na smart kontrakty, ogromną liczbę aktywnych uczestników każdego dnia. W ubiegłym roku liczba transakcji w sieci przekroczyła trzy miliardy, a na ekosystem składa się powyżej 1300 DAppsów. Ogromną zaletą Binance jest jego zdecentralizowany charakter, co wiąże się z możliwością stworzenia produktu bez pozwolenia przez praktycznie każdego, dotarcia z nim do szerokiego grona odbiorców.

BNB Chain pojawiło się w roku 2019, doszło do uruchomienia Binance Chain, czego celem było zmniejszenie kosztów związanych z opłatami pobieranymi za przeprowadzane transakcje. W roku 2020 dodano także funkcję smart kontraktów, umożliwiono programistom tworzenie DAppsów. Z kolei w roku 2022 dokonano scalenia BNB Beacon Chain i BNB Smart Chain, dzięki czemu powstał ekosystem dotyczący stakingu i głosowania oraz infrastruktura pozwalająca na rozpowszechnianie zdecentralizowanych aplikacji.

Binance Coin jest jedną z największych kryptowalut zgodnie z obecną kapitalizacją rynkową, jej wymiana przetwarza ponad 1,4 miliona transakcji na sekundę. BNB jako token giełdowy stał się niezbędny w przypadku wchodzenia w interakcje z aplikacjami zdecentralizowanymi, realizowania transakcji. Nie może go zabraknąć podczas przetwarzania płatności, za jego pomocą wykonywanie przelewów przebiega zdecydowanie łatwiej. To właśnie dzięki BNB możliwe stało się decydowanie o rozwoju przestrzeni platformy giełdowej, inwestowanie w kolejne projekty.

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat kryptowaluta Binance Coin odniosła olbrzymi sukces, stała się wiodącą, światową platformą do handlowania kryptowalutami. Pomysłodawcą giełdy był Changpeng Zhao, co miało miejsce w roku 2017. Do stworzenia tokenów BNB użyto standardu ERC20, początkowo ich wartość wynosiła mniej niż 0,2 USD, a w ciągu kilku tygodni wzrosła do piętnastu milionów dolarów. W roku 2019 nastąpiło przeniesienie BNB na własny blockchain, od tego czasu giełda jest cały czas ulepszana, pojawiają się kolejne funkcje.

Co warto wiedzieć na temat Binance Coin?

W przypadku BNB działanie platformy opiera się tylko na walutach wirtualnych, co ma ogromną zaletę, bo nie trzeba podawać swoich danych wrażliwych w celu zarejestrowania się. Token funkcyjny jest przeznaczony do pobierania opłat za transakcje dokonywane na giełdzie. Wystarczające staje się wpisanie swojego adresu mailowego, hasła i zabezpieczenie konta, aby móc z niego w pełni korzystać. Kolejną kwestią będzie możliwość wpływania na rozwój BNB. Użytkownicy mogą przykładowo zdecydować o nowych funkcjach i kryptowalutach dzięki uczestniczeniu w głosowaniu. Każdy jest sobie równy, można także liczyć na niezależność, co mocno wyróżnia platformę na tle konkurencji.

Warto wiedzieć, że BNB nie można pozyskać przez kopanie. Dlaczego? Bo na rynku od razu znalazły się wszystkie tokeny, w ilości 200 milionów. Stały się one dostępne już po tym, jak uruchomiono giełdę, połowa z nich trafiła na zbiórkę ICO. Jeśli ktoś chce pozyskać walutę, to może odkupić część środków od innego użytkownika giełdy. W tym celu należy szukać na niej ofert, które wystawiają niektórzy sprzedawcy. BNB można wykorzystać nie tylko w przypadku opłat transakcyjnych, które pobiera się za przeprowadzane operacje giełdowe. Jest też wiele innych korzyści, a mianowicie możliwość przetestowania nowych funkcji, branie udziału w głosowaniach i decydowanie o dodawanych kryptowalutach. Binance Coin spala się co kwartał, co wiąże się z pozbyciem określonej liczby monet w celu zwiększenia wartości pozostałych.

Jaki jest kurs Binance Coin?

Cena BNB coin podlega dużym wahaniom cenowym. Widać wyraźnie większe zainteresowanie zakupem tokenów BNB ze względu na możliwość wzrostu ich wartości. Kryptowaluta ma mocno deflacyjny charakter, co stanowi bardzo dobrą wiadomość dla potencjalnych inwestorów, bo wskazuje na rosnącą cenę w przyszłości. Aktualny kurs Binance Coin ciągle się zmienia, co widać wyraźnie podczas obserwowania go na żywo. Jest wiele stron internetowych, które dostarczają szeregu cennych informacji.

Widzi się kapitalizację, wolumen dobowy, ilość w obrocie, ilość maksymalną, historyczne maksimum, datę wystąpienia ATH, różnicę procentową, nastroje inwestorów, ile pozostało do szczytu. Aktualny kurs waluty wylicza się na podstawie średniej ceny z największych światowych giełd takich jak między innymi Binance. Zasada jest tutaj prosta, im większy popyt i mniejsza podaż, tym cena bardziej wzrasta. Znaczenie ma oczywiście sytuacja dotycząca walut funkcjonalnych, których podażą sterują rządy, stosowana przez nich polityka monetarna.