Menu

Awesome Oscillator (AO)

Awesome Oscillator (AO) autorstwa Billa Williamsa to wskaźnik pędu odzwierciedlający precyzyjne zmiany siły napędowej rynku oraz pomaga zidentyfikować siłę trendu aż do punktów formacji odwrócenia.

Awesome Oscillator (AO)

Wykorzystanie wskaźnika Awesome Oscillator

Wskaźnik Awesome Oscillator w swojej budowie i zastosowaniu jest zbliżony do innych oscylatorów, jednak z uwagi na inną formułę matematyczną może dawać odmienne i bardziej precyzyjne sygnały do zawarcia pozycji.

W swojej podstawowej interpretacji im wyższe wskazanie ponad wartością 0 tym większa siła trendu wzrostowego oraz zbliżające się jego odwrócenie po pojawieniu się pierwszej czerwonej kolumny. Analogicznie im niższe wskazanie poniżej 0 tym mocniejszy trend spadkowy oraz okazja do szukania możliwych wzrostów po pojawieniu się pierwszej zielonej kolumny.

Niektórzy inwestorzy mogą używać wskaźnika Awesome Oscillator do określenia panującego trendu i po korekcie w połączeniu z innymi wskaźnikami dołączyć się do ruchu.

Zawieranie pozycji po przecięciu wartości 0 jako sygnału odwrócenia trendu może być ryzykowne i opóźnione dla większości traderów, dlatego nie jest zalecane.