Menu

Tether (USDT)

Najwyższy czas przedstawić kryptowalutę stablecoin, różniącą się znacznie od innych popularnych środków płatniczych, takich jak choćby Bitcoin czy XRP. Założeniem dla stworzenia Tether było powiązanie z dolarem amerykańskim (USD), a tym samym dążenie do uzyskania tej samej wartości oraz rejestrowania jak najmniejszych wahań między nimi. Dowiedz się więcej na temat tego fenomenu i sprawdź, jak prezentują się aktualne kursy kryptowaluty.

Tether – cyfrowy dolar

Stablecoin powiązany jest z konkretnym aktywem zabezpieczonym w stosunku 1:1 – w tym przypadku dolarem amerykańskim (USD), choć nie jest to regułą. Obecnie aktywa można zabezpieczać przy użyciu także innych odpowiedników. Tak właśnie jest w przypadku USDT, który był pierwszym tego typu coinem na rynku.

Tether (USDT) wydawany jest przez firmę Tether LTD od 2014 roku, początkowo pod nazwą „Realcoin”. Jego historia zaczyna się jednak wcześniej, bo w 2012 roku, kiedy to zaproponowano tworzenie nowych walut w oparciu o protokół Bitcoin. Sam handel na giełdzie wirtualnych jednostek płatniczych stał się natomiast możliwy w styczniu 2015 roku. Dzięki dużej stabilności to obecnie jedna z najchętniej stosowanych cyfrowych jednostek płatniczych w handlu kryptowalutami. Popularność wynika również z braku ograniczenia w podaży – zależy od wysokości rezerw finansowych w dolarach amerykańskich.

Zaletą Tether jest bez wątpienia relatywna stabilność powiązana z walutą USD wynikająca ze stosunku 1:1 do używanego aktywa, czym zdobywa przewagę nad innymi kryptowalutami. Przelewy międzynarodowe realizowane są niezwykle szybko dzięki korzystaniu z protokołu Ethereum ERC20. Ponadto Tether dostępny jest w różnych serwisach internetowych świadczących usługi zarządzania coinami. Co ciekawe, istnieje możliwość wymiary USDT na dolary amerykańskie i odwrotnie. Sama waluta jest chroniona za sprawą rezerw pieniężnych posiadanych przez firmę emitującą USDT. Pozostają one dodatkowo w pełni przejrzyste dla użytkowników.

Kurs kryptowaluty USDT

Interesuje Cię aktualny kurs USDT? Zastanawiasz się nad inwestycją i chcesz przejrzeć historyczne wykresy kryptowaluty? Skorzystaj z naszego wsparcia w tym zakresie i przejrzyj najświeższe informacje z giełdy coinów na Forex.pl!