Menu

Bitcoin Cash (BCH)

Kryptowaluty od lat cieszą się uznaniem na całym świecie. Dalej mają one nieograniczony potencjał, dlatego wiele osób interesuje się tym tematem. Co ciekawe, jeszcze 5 lat temu Bitcoin i inne pojawiające się kryptowaluty przez wielu uznawane były za przemijającą modę. Okazało się jednak, że mają one ugruntowaną pozycję na rynku. Technologia Blockchain odcisnęła swoje piętno na finansowym i politycznym otoczeniu. Według ekspertów wpłynie też ona w przyszłości na nasze codzienne życie i zrewolucjonizuje świat.

Bitcoin Cash – podstawowe informacje

Okazuje się, że Bitcoin Cash to popularna kryptowaluta, która istnieje od 1 sierpnia 2017 r. Jest dość nowa, zwłaszcza w porównaniu do Bitcoina. W tamtym czasie Bitcoin blockchain przeprowadził tzw. Hard Fork, czyli skopiowanie kodu Bitcoina i jego właściwą modyfikację, żeby stworzyć nowy blockchain. W wyniku tego powstały dwa nowe blockchain’y – Bitcon i Bitcoin Cash. Warto zaznaczyć, że od przeprowadzonego podziału powstały oddzielne bazy danych, a dzięki temu dwie oddzielne kryptowaluty, które cieszą się niesłabnącą popularnością do czasu obecnego.

Bitcoin Cash ma swoje unikalne cechy. Ta kryptowaluta została stworzona w odpowiedzi na pewne wyzwania technologiczne i skalowalności, z którymi Bitcoin się borykał. Jest ona wynikiem hard forka Bitcoin, czyli rozwidlenia łańcucha bloków, które skutkuje powstaniem nowej kryptowaluty. Proces ten miał miejsce 1 sierpnia 2017 r. i został przeprowadzony w celu zwiększenia rozmiaru bloku, co miało poprawić skalowalność, a ponadto przyspieszyć transakcje. Podstawowym powodem powstania BCH było dążenie do zwiększenia przepustowości sieci i zmniejszenia opłat transakcyjnych.

Bitcoin Cash – historia i inne istotne informacje

Jak się okazuje, historia tej kryptowaluty jest krótka, lecz intensywna. Po hard forku w 2017 r. Bitcoin Cash zyskał uznanie na rynku kryptowalut i został zaakceptowany przez niektóre giełdy. W ciągu paru pierwszych dni istnienia BCH osiągnął on znaczną wartość rynkową, jednak pojawiły się też pewne kontrowersje oraz podział w społeczności kryptowalutowej. Warto zaznaczyć, że Bitcoin Cash, tak samo, jak Bitcoin, opiera się na technologii blockchain. Zapewnia ona bezpieczeństwo i niezmienność transakcji. Jednakże BCH wyróżnia się zdecydowaniem większym rozmiarem bloku. Oznacza to w skrócie, że może przetwarzać więcej transakcji w krótszym czasie. Efektem tego są niższe opłaty transakcyjne i potencjalnie szybsze potwierdzenia transakcji w porównaniu z Bitcoinem.

Czynniki wpływające na kurs BCH oraz ciekawostki

Bardzo istotnym aspektem inwestorów oraz użytkowników Bitcoin Cash jest zrozumienie czynników, które wpływają na kurs tej kryptowaluty. Okazuje się, że podobnie jak w przypadku innych kryptowalut, kurs BCH może być podatny na zmienność oraz wpływy rynkowe. Bardzo ważną kwestią są faktory. Mogą one wpływać na kurs tej kryptowaluty i obejmują powszechne nastroje w branży kryptowalut. Do tego istotny jest ogólny trend rynkowy, nowe regulacje, a także wydarzenia związane z technologią blockchain. Co ciekawe, BCH jest często porównywany i konkuruje z innymi kryptowalutami, czyli z Bitcoinem i Ethereum. W społeczności toczy się debata na temat przewag Bitcoin Cash nad BTC i vice versa. Zwolennicy tych kryptowalut od kilku lat argumentują za ich unikalnymi cechami oraz zastosowaniami.

Od czego zależy kurs Bitcoin Cash?

Wielu inwestorów zastanawia się, od czego zależy kurs Bitcoin Cash. W praktyce uzależniony jest od kilku różnych czynników. Wpływają one na podaż i popyt tej popularnej kryptowaluty. Bardzo istotny jest przede wszystkim ogólny trend rynkowy. Kurs BCH może być podatny na ogólny trend rynkowy kryptowalut. W przypadku, gdy ich rynek jest optymistyczny i inwestorzy są zainteresowani, to zwykle wpływa to na wzrost kursu BCH. Jeżeli jednak mamy do czynienia z pesymistycznym nastroju na rynku kryptowalut, kurs Bitcoin Cash może być pod presją spadkową. Ważnymi kwestiami są też poziom zainteresowania i akceptacji. Wpływają one na kurs tej kryptowaluty. W przypadku, gdy więcej osób i firm akceptuje BCH jako formę płatności bądź inwestuje w tę kryptowalutę, często wpływa to na zwiększenie popytu oraz wartości BCH.

Inne istotne kwestie wpływają na kurs BCH

Na kurs BCH wpływają też regulacje prawne. Okazuje się, że decyzje rządów i polityka względem kryptowalut to bardzo istotne czynniki. Często jest tak, że implementowanie korzystnych regulacji lub pozytywne stanowisko wobec kryptowalut może wpływać na wzrost kursu BCH, podczas gdy restrykcyjne regulacje mogą mieć odwrotny skutek. Warto też wspomnieć o technologicznych ulepszeniach bądź rozwinięciu funkcjonalności BCH. Nierzadko mogą one wpływać na wzrost popytu i wartości tej kryptowaloty. Nowe funkcje czy zwiększona wydajność często przyciągają inwestorów. Do tego warto też doliczyć poprawę skalowalności. Na kurs BCH wpływa też oczywiście konkurencja. Ta kryptowaluta stale konkuruje z innymi, zwłaszcza z Bitcoinem i Ethereum, co ma niebagatelne znaczenie na jej cenę.