Menu

Ripple (XRP)

XRP różni się znacznie od innych powszechnie stosowanych kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Ethereum, ale mimo to należy do czołówki tych najpopularniejszych. Twórcom przyświecała myśl, aby znacznie przyspieszyć i pozbawić dodatkowych kosztów transakcje finansowe o znaczeniu globalnym. Nie bez przyczyny więc jest dziś powszechnie stosowana przez największe światowe marki finansowe. Warto poznać ją bliżej o dowiedzieć się, jak obecnie rysują się wykresy kryptowalut takich jak XRP. Poznaj bliżej kryptowalutę, oraz aktualny kurs Ripple.

Ripple (XRP) – pełna kontrola nad środkami

Twórcą jest Ryan Fugger, który pracę nad nią rozpoczął już w 2004 roku. Jego celem było stworzenie oprogramowania, które umożliwiłoby zdecentralizowanie systemu monetarnego i tym samym usamodzielnienie jednostki w dysponowaniu własnymi środkami. Pomysł ten przyuważył amerykański programista Jed McCaleb, który mniej więcej w tym samym czasie starał się wprowadzić na rynek kryptowalut nową jednostkę różniącą się od Bitcoina w kwestii weryfikacji transakcji między członkami (wymiana miała odbywać się na drodze konsensusu, a nie wydobycia). Kooperacja Ryana Fuggera z Jedem McCalebem zaowocowała w 2012 roku stworzeniem firmy Ripple Labs, która do dziś doskonali swój protokół płatności i jest odpowiedzialna za emisję tej jednostki płatniczej.

Kryptowaluta ściśle współgra z siecią wymiany walut i rozliczeń pieniężnych (RTGS) stworzonym przez firmę Ripple. Transakcje oparte są na rozproszonym protokole open source. Dzięki temu przebiegają błyskawicznie, sprawnie i tanio – a zatem inaczej niż w przypadku Bitcoina (zajmuje zaledwie 4 sekundy i jest niemal bezpłatna). Dodatkowym atutem jest fakt, że mogą to być transakcje dowolnej wielkości. Właśnie z tego względu zaczyna być coraz poważniejszym graczem na rynku coinów.

Kurs Ripple

Jeśli interesuje Cię kurs Ripple, skorzystaj z możliwości sprawdzenia aktualnych wykresów za pośrednictwem naszej strony. Zaprezentujemy nie tylko najświeższe informacje na ten temat, ale przestawimy też wartości historyczne. Na tej podstawie zdecydowanie łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o wyborze właśnie tej, a nie innej kryptowaluty.