Menu

Gator Oscillator

Gator Oscillator autorstwa Billa Williamsa jest wskaźnikiem analizy technicznej opartej na podstawie innego wskaźnika tego samego tradera – Alligatora.

Gator Oscillator

Na wykresie zostały oznaczone z wykorzystaniem wskaźnika Gator Oscillator dogodne momenty do księgowania zysków z wcześniej zajętych pozycji.

Zarówno Alligator jak i Gator Oscillator dzieli rynek na 3 jego fazy:

Pierwsza z nich to moment gdy rynek konsoliduje (aligator śpi). W tej fazie inwestorzy według założenia autora powinni trzymać się z dala od handlu. Gator Oscillator pokazuje całą czerwoną kolumnę.

Druga faza to moment dynamicznego ożywienia, w którym inwestorzy powinni postarać się zająć pozycję w kierunku nowo tworzącego się trendu (aligator się budzi). Gator Oscillator pokazuje wtedy kolumnę złożoną z dwóch kolorów – czerwonego i zielonego.

Trzecia faza to moment gdy po obudzeniu aligator je do syta i się uspokaja. Jest to najlepszy czas na księgowanie zysków w rozwiniętym już trendzie. Gator Oscillator pokazuje całą zieloną kolumnę.

Podsumowując wskaźnik Gator Oscillator potrafi pomóc określić dogodny czas zajmowania i księgowania pozycji, jednak nie daje on dokładnych sygnałów handlowych, dlatego powinien być używany z innymi wskaźnikami.