Menu

Dogecoin (DOGE)

Inwestycje, zwłaszcza z wykorzystaniem kryptowalut, z dnia na dzień cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem. Pomimo tego, że jest to obrót cyfrowymi walutami, może przynieść wiele, bardzo wymiernych korzyści finansowych. Jedną z najbardziej popularnych kryptowalut jest Bitcoin, jednak nie jest jedyny rodzaj wirtualnych pieniędzy. Niezwykle ciekawą alternatywą jest Dogecoin – kryptowaluta o bardzo barwnej, ciekawej historii. Poznajmy ją z bliska.

Czym jest Dogecoin?

Dogecoin to kryptowaluta, która wyróżnia się na tle innych niezwykle oryginalnym, niespotykanym logiem- to pies rasy shiba inu. W dzisiejszych czasach jest to cyfrowa waluta, która cieszy się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona inwestorów, jak również społeczności internetowych, takich jak np. Reddit. Dogecoin na początku swojego istnienia bazował na kodzie luckycoin. Jednak z biegiem czasu kryptowaluta ewaluowała. Dziś jest to cyfrowy pieniądz peer-to-peer (podobnie jak Bitcoin). Co jednak wyróżnia Dogecoin od Bitcoin’a, to fakt, że nie posiada ograniczonego limitu wydobycia. Dogecoin jest kryptowalutą zdecentralizowaną, jednocześnie oferując bardzo wysoki poziom prywatności podczas dokonywania transakcji. W związku z rosnącą popularnością, dogecoin jest akceptowaną formą płatności przez coraz większą liczbę sprzedawców i platform handlowych.

Garść historii, czyli jak powstał Dogecoin?

Dogecoin to jedna z kryptowalut o najbardziej barwnej historii. Cyfrowy pieniądz powstał na fali popularności memu dotyczącego psa rasy Shiba Inu. To obrazek, który wyświetlał się w dawnych czasach nagminnie.

DOGE powstał w grudniu , w 2013 roku. Waluta stworzona została przez Billy’ego Markusa i Jacksona Palmera. W czasie tworzenia kryptowaluty byli to pracownicy firm IBM i Adobe Systems. Co bardzo ciekawe, był to dla twórców żart- wesoła odpowiedź na rosnący hype wokół kryptowalut.

Dogecoin w 2014 posiadał niską wycenę, jednak już w 2018 roku znacząco umocnił swoją pozycję. 7 stycznia 2018 roku Dogecoin osiągnął szczyt właśnie wartości rynkowej. Trading kryptowaluty wzrósł jeszcze silniej w 2020 roku. Wszystko dzięki działaniom znanych postaci, takich jak Elon Musk, które publikowały tweety na temat cyfrowej waluty.

Dogecoin i jego zastosowanie – dlaczego to doskonała alternatywa inwestycji dla Bitcoin’a?

Dogecoin jest szybszy, niż Bitcoin. Za jego pomocą można wykonywać transakcje w kilka minut- jest to jedna z najszybszych kryptowalut na rynku. Bitcoin cechuje się o wiele wyższą wartością rynkową. Nie generuje to jednak samych zalet. Dogecoin, pomimo tego, że mniej wartościowy, jest jednocześnie mniej podatny na szybkie zmiany cen. Dzięki temu możemy dokonywać inwestycji z mniejszym poziomem ryzyka. Co ciekawe, dogecoin cieszy się większym zastosowaniem ze względu na fakt, że jest kryptowalutą dostępną dla większości ilości inwestorów, ze względu na niższą wartość jednostkową.

O czym warto wiedzieć przy inwestowaniu w Dogecoina?

Dogecoin to internetowa waluta, która funkcjonuje na podobnej zasadzie, jak Bitcoin, czy Litecoin. Przede wszystkim ta kryptowaluta wykorzystuje blockchain i dowód pracy (PoW). Warto jednak pamiętać, że inwestycja w w tą kryptowalutę, podobnie jak w BTC, XRP czy ether (ETH), niesie za sobą duże ryzyko.

DOGE opiera swoje działanie na technologię blockchain. W praktyce oznacza to, że transakcję są rejestrowane, jak również zapisywane w blokach. W każdym bloku odnaleźć można kilka transakcji. Każdy blok ma swoją własną, określoną pojemność. W celu przetworzenia transakcji, „górnicy” są zobligowani do rozwiązania skomplikowanych zadań matematycznych. Dzięki temu możliwe jest dodanie bloku do łańcucha blockchain. Każde takie działanie zakończone sukcesem, jest wynagradzane nagrodą w postaci nowych Dogecoinów. Co ważne, każde tworzone transakcje są w pełni jawne i widoczne w łańcuchu bloków. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że każdy inwestor z dostępem do internetu, jest w stanie zobaczyć historię transakcji i saldo każdego adresu w sieci.

Ciekawostki

Ciekawostką dotyczącą tej kryptowaluty jest fakt, że posiada ona wiele, unikatowych funkcji, o które ciężko wśród innych kryptowalut. Z całą pewnością do tej grupy zaliczyć należy niskie opłaty transakcyjne i szybkie czasy blokowania.

Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, dlaczego Dogecoin zyskał tak dużą popularność i zainteresowanie wśród szerokiego grona odbiorców. Wszystko dzięki inicjatywom charytatywnym, jak również organizowanym zbiórkom pieniężnym. W 2014 roku społeczność należąca do Dogecoin zebrała równowartość 50 000 dolarów w DOGE. Środki zostały przekazane na rzecz jamajskiego zespołu bobslejowego. Zespół szykował się do igrzysk olimpijskich w Soczi.

Dogecoin jest wspierany przez różne platformy tradingowe takie jak m.in.: Wise czy Polygon.

Silna i aktywna społeczność, która wspiera kryptowalutę, to jeden z największych sekretów popularności i istnienia na rynku. Wybierz giełdę walutową, czy platformę, i zacznij swoje inwestycje przy wykorzystaniu Dogecoin już dziś!