Menu

Litecoin (LTC)

LTC to kolejna zdecentralizowana kryptowaluta, która cieszy się popularnością wśród użytkowników sieci. Ideą twórcy było stworzenie „cyfrowego srebra” – jednostki, która uzupełniałaby „cyfrowe złoto”, czyli Bitcoina. Działa więc na podobnych zasadach: przekazywana jest na zasadzie peer-to-peer, pozwala na przeprowadzenie szybkich i niedrogich transakcji, a jej wymiana jest możliwa bez udziału instrumentów z zewnątrz. Warto bliżej przyjrzeć się tej cyfrowej walucie, a także poznać jej aktualne wykresy, dlatego sprawdź aktualny kurs Litecoin poniżej.

Litecoin – kurs na cyfrowe srebro

Twórcą LTC jest Charlie Lee – były współpracownik Google, a obecnie prowadzący fundację Litecoin, który wspomaga jednocześnie jedną z największych giełd kryptowalut, czyli Coinbase. LTC ujrzał światło dzienne w październiku 2011 roku na postawie otwarto-źródłowego projektu na licencji X11. Dzięki wykorzystaniu tej metody możliwe stało się kopiowanie i rozpowszechnianie jednostki płatniczej w wygodny dla użytkowników sposób.

Zgodnie z założeniem twórcy, Litecoin przypomina Bitcoin, choć w niektórych elementach okazuje się zdecydowanie efektywniejszy. Dzieje się tak na przykład w kwestii czasu poświęcanego na przeprowadzenie transakcji. Zgodnie z obserwacjami, LTC przelicza bloki cztery razy szybciej niż czyni to Bitcoin, czterokrotnie przewyższa także ilość produkowanych litecoinów. Użytkownicy mają dodatkowo pełen dostęp do swoich środków i mogą nimi dowolnie dysponować. Środowisko to działa bez zarzutu mimo braku administratorów (dzięki wspomnianej już zasadzie peer-to-peer). Zabezpieczenie krytpowaluty stanowią natomiast działania matematyczne.

Kurs kryptowaluty LTC

Chcesz przekonać się, jak w praktyce funkcjonuje LTC? Jesteś ciekaw, jak prezentują się wykresy kryptowalut, takich jak Bitcoin czy ETH? Sprawdź aktualne kursy na Forex. Przedstawimy Ci najnowsze dane dotyczące rynku coinów, pozwolimy również na porównanie wartości historycznych z aktualnymi. Dzięki nam zyskasz jasny obraz sytuacji na giełdzie kryptowalut, co pozwoli Ci zdecydować o dalszym przebiegu transakcji.