Menu

Dogecoin (DOGE)

Kryptowaluta nosząca nazwę dogecoin (DOGE), wywodzi swoje logo, jak również nazwę, od psa rasy Shiba Inu. Jest to pełnoprawna kryptowaluta- posiada własny blockchain. DOGE to otwarto- źródłowa, cyfrowa waluta, która swoje funkcjonowanie opiera na sieci P2P. Od Bitcoin’a różni się brakiem określenia maksymalnej dostępnej podaży. Powszechnie nazywana jako tzw. waluta żartu. Celem stworzenia kryptowaluty była chęć stworzenia błyskawicznego, prostego, przyjemnego w użyciu systemu płatności, wolnego od tradycyjnych opłat bankowych.

Historia powstania

Historia powstania kryptowaluty dogecoin jest niezwykle barwna. Kryptowaluta powstała 6 grudnia 2013 roku. DOGE został stworzony przez Billy’ego Markusa z Portland w stanie Oregon, który współpracował z Jackson’em Palmer’em w Australii.

DOGE powstało dla żartu, jak alternatywa dla tradycyjnych kryptowalut. Cała koncepcja nazwy i logo popularnej dziś kryptowaluty, oparta jest na internetowym memie.

Szybko jednak okazało się, że DOGE cieszy się dużą popularnością. Już w pierwszym miesiącu istnienia strona dogecoin.com została odwiedzona przez ponad milion użytkowników.

Zastosowanie

Kryptowaluta dogecoin bardzo szybko rozwinęła własną społeczność internetową. Już w styczniu 2014 roku udało jej się osiągnąć kapitalizację 60 milionów dolarów. Co ciekawe, w porównaniu do innych funkcjonujących na rynku kryptowalut, DOGE wykazał bardzo szybki harmonogram produkcji monet początkowych. Według statystyk na dzień 30 czerwca 2015 roku, wydobyto 100 miliardowy Dogecoin. Dziś DOGE używany jest przede wszystkim jako system napiwków na Reddicie i Twitterze. Użytkownicy wzajemnie obdarowują się napiwkami za tworzenie lub udostępnianie dobrych, wartościowych treści. Tokenami DOGE można handlować na scentralizowanych giełdach krypto – najczęściej jest to Gate.io.

Kurs Dogecoin

Na stronie forex.pl, do Waszej dyspozycji oddajemy kurs dogecoin. Aktualne wykresy pozwalają na dokładną analizę pozycji kryptowaluty na rynku, dzięki czemu łatwiej podjąć ryzyko o zakupie DOGE. Kurs dogecoin podlega dużym wahaniom, i zależny jest od wielu tradycyjnych czynników. Do najbardziej popularnych zaliczyć należy m.in.: nastroje na rynku, ogólnie pojęta gospodarka, wiadomości o projektach i ich rozwoju, czy przepływ kryptowalut na giełdach